AKTİVİTELER

BALON UÇUŞLARI

Var mısınız ayaklarınızın yerden kesilmesine? Ya da o alışılmış dünyaya biraz da uzaktan bakmaya, bulutların arasına karışıp izlemeye? Bunun havaalanından kalkan bir uçak koltuğunda değil de, rotasını rüzgarın belirlediği bir balonun içinde yaşamaya…Üstelik bir cennetin üstünde, Kızılırmak akıp giderken, peribacaları milyon yıldır durduğu yerden yeni bir günü beklerken… Kapadokya balon turundan bahsediyoruz. Kapadokya balon turu belki de ömrünüzde yaşayacağınız en güzel serüvenlerden biri olacak. Güzel atlar ülkesinin masalını rüzgardan dinleyeceksiniz bir de. Eğer özel bir gün kutlamak istiyorsanız, romantik bir evlenme teklifi yapacaksanız ya da kendinizi çok özel hissedeceğiniz farklı bir an yaşamaksa, Kapadokya’da özgürlük, yani bir balon turu sizi bekliyor.

ATV TURLARI

ATV-QUAD Safari 4 tekerli motorlar ile bazen çamurlu, bazen sulu vadiler ve tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir sürüş keyfidir.

ATV Turları, Araba kullanmayı bilmenize ve ehliyet sahibi olmanıza bile gerek kalmayan, herkesin rahatlıkla kullanabileceği, eğlenceli bir turdur. Kısa bir tanıtım bilgisinden sonra ve birkaç metre deneme ve ısınma sürüşünü gerçekleştirdikten sonra ATV motoruna tamamen hakim olmayı başarırsınız. Bu sayede Kapadokya’nın özel sokaklarında eğlence ve adrenalin devam eder…

AT TURLARI

“Güzel Atlar Diyarı” olarak bilinen Kapadokya’yı at sırtında keşfetmek için sizleri de bekliyoruz. Gerçek Türk Kovboyları eşliğinde, Anadolu ve Arap atları ile bu benzersiz yeryüzü şekillerini keşfettiğinizi düşünün…

Genelde 2 ya da 4 saatlik at turlarını tercih edilir ancak isterseniz tüm gün sürecek turları da tercih etme şansınız var.

At turunda; Kılıçlar vadisi, Meskendir Vadisi, Güllüdere Vadisi, Aşk Vadisi ve Zemi Vadisi gibi Kapadokya’nın en güzel vadilerini yakından görebilirsiniz.

Her güzergahta farklı yapılardaki peri bacalarına rastlayacaksınız.

2 ya da 4 saatlik turda, bu turu gerçekleştirebilmemiz için en az 2 kişi olmalı. Mutlaka rehber olacağından 1 kişilik tur mümkün görünmemektedir.

Atı harekete geçirmek, sağa sola yönlendirmek için binicilik deneyimi her zaman tercih edilir. Ancak herhangi bir deneyiminiz olmasa da tur rehberi size atı nasıl kontrol edeceğiniz konusunda kısa bir eğitim verir. Sürüş sırasında karşılaşabileceğiniz durumlarda da size yardımcı olur. Hazırlanma aşamasında kendinize uygun bir kask edinirsiniz. Güzergah ve mevsim gerekliliklerine göre uygun bir ceket veya mont bulundurmanız aynı zamanda düz ve kaba olmayan bir ayakkabı giymeniz tavsiye edilmektedir.

2 Saatlik Tur: Kılıçlar vadisi, Meskendir Vadisi, Güllüdere Vadisi ve Aşk Vadisi

4 Saatlik Tur: Kılıçlar vadisi, Meskendir Vadisi, Güllüdere Vadisi, Aşk Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Ak Vadi ve Zemi Vadisi gibi özel yerlerde tur saatinizi tamamlayacaksınız.

Mail adresiniz kaydedin. Rocacappadocia ayrıcalıklarından ilk siz haberdar olun. Ayrıca sosyal ağlardan bizleri takip ederek, sizlere özel sürprizlerimizi kaçırmayın

@rocacappadocia